Jako tradičně se v dubnu sešli rodiče, děti i průvodci, aby si společně užili den a zároveň probudili zahradu ze zimního spánku a opečovali vše, co bylo třeba.

Počasí akci přálo a sluneční paprsky nás po celý den doprovázely při práci i odpočinku. Práce bylo tentokrát opravdu požehnaně, ale každý přiložil ruce k dílu a zahrada se doslova měnila před očima. Nechybělo opékání na ohni, ochutnávání všech dobrot, které se na společném stole objevily, projížďky na Bambim, povídání a setkávání těch, kteří se zas tak často nevídají.

Jezírko

Z jezírka už delší dobu utíkala voda a proto bylo poloprázdné. Řešením byla nová fólie, kterou bylo třeba rozprostřít na dno vyprázdněného jezírka. Stačilo tedy „jen“ jezírko vyprázdnit…A to se společnými silami večer opravdu podařilo a nová plachta byla slavnostně položena. Sice tím ještě nebylo hotovo, ale nejnáročnější část se na brigádě podařilo zdárně zdolat.

Ohniště

Myšlenku předělat díru obloženou kamením na pohodlné a praktické ohniště vyskládané z plochých kamenů se podařilo zrealizovat snad ještě lépe, než byl vzorový obrázek sloužící k inspiraci. Zabralo to sice celý den, energii a odhodlání celého týmu, který se úkolu vybudování ohniště ujal, ale večer bylo téměř hotovo.

Každoroční klasika

Naštípané dříví srovnané ve dřevníku, vypleté záhonky, přeházený kompost, vyčištěné výběhy pro zvířata, natažené plachty stínící venkovní posezení pro děti, opravené značení parkovacího prostoru a mnoho dalšího. Děti přidávaly ruku k dílu a zároveň si užívaly zahrady, pampeliškového pole a především kamarádů.
Brigáda byla letos po všech stránkách vydařená akce a za to patří dík všem, kteří se alespoň na chvíli zúčastnili. Potkávat se s fajn lidmi v příjemném prostředí a mít radost ze společně stráveného času i zvelebené zahrady – to je zahradní brigáda u nás v Jaatě.