Kroužky

Plavání

Plaveme se Štěpánkou. Poznáváme se blíže s vodou a podvodním světem. Voda je živel , který se učíme si užít tak jak nám dovolí, abychom se cítili jako ryba ve vodě 🙂 Zároveň si prohlubujeme základy sebeobsluhy (převlékání, sprchování atd.), spolupráce a disciplíny.

Horo se školáky

Lezeme na horolezecké stěně v Holešovicích – Mamut. Využíváme všeho, co jsme se naučili v loňském roce. Učíme se nové uzly, jistit větší a těžší. Lezeme do stropu i do kopce 🙂 Přibližujeme se přírodě, která dává horolezectví smysl.

Horoškolka

Učíme se s dětmi, jak správně přistupovat k výškám a jaká máme pravidla při pohybu na skále. K nácviku nám slouží horolezecká stěna Mammut v Holešovicích, kde máme stále co objevovat : )
Děti se učí názvosloví, pravidla pro lezení, správnému pohybu po stěně, jištění i slaňování.
Kromě lezení je v hodině i řádné protažení a rozcvička.
Kroužek vede Terka

Flétnička

První zvuky z flétny, první zkušenost s řízením dechu, najdeme melodii? Pomůže nám v tom Martina 🙂

Angličtina

Výuka probíhá formou písniček, říkadel, zábavných her a výtvarné činnosti. Učíme se pomocí osvědčené Oxfordské metody „Cookie and Friends“. Děti se seznámí s roztomilým kocourkem Cookie a jeho věrnými kamarády klokanem Lulu a kačerem Denselem, se kterými zažijí neopakovatelná dobrodružství. Osvojí si základní slovní zásobu, a to pomocí sedmi navazujících tematických lekcí. Délka jednotlivé lekce je 45 min, přičemž každá z nich je věnovaná jednomu tématu, např. čísla, barvy, hračky, atd. Důležité je, aby rodiče podporovaly své děti ve výuce a měly ochotu si s nimi i doma písničky přezpívat. Pomocí této hravé metody a osvojování si jazyka od útlého věku nemají děti potíže se učit cizí jazyk v pozdějších letech, jejich přístup k jiné řeči či kultuře je otevřenější a tolerantní. Tím, že dítě a rodič zažívají společně radost, se mezi nimi posiluje jejich láskyplné pouto. Sebevědomí dítěte roste, protože se cítí plně podporováno.
V angličtině nás vedla Adéla Angličtinová, po dobu její exkurze do severských zemí nás doprovází její sestřenice Eliška Angličtinová 🙂