Kroužky

LMŠ Jaata se staví za to, aby děti prožily dětství beze spěchu a tlaku na čas. Proto se přimlouváme, aby kroužky počkaly až do pozdějších let. Poptávka je však velká a tak i Jaata nabízí nějaké kroužky 🙂 Některá dopoledne si umíme zpříjemnit aktivitou, která je však jen jednou za měsíc – viz lezení a saunování.

Plavání

Plaveme se Štěpánkou. Poznáváme se blíže s vodou a podvodním světem. Voda je živel , který se učíme si užít tak jak nám dovolí, abychom se cítili jako ryba ve vodě 🙂 Zároveň si prohlubujeme základy sebeobsluhy (převlékání, sprchování atd.), spolupráce a disciplíny.

Horoškolka

Učíme se s dětmi, jak správně přistupovat k výškám a jaká máme pravidla při pohybu na stěně či na skále. K nácviku nám slouží horolezecká stěna Jungle v Letňanech, kde máme stále co objevovat : )
Děti se učí názvosloví, pravidla pro lezení, správnému pohybu po stěně, jištění i slaňování.

Už nejezdíme každý týden, ale jednou za měsíc nám to stačí.

Flétnička

První zvuky z flétny, první zkušenost s řízením dechu, najdeme melodii? Pomůže nám v tom Martina 🙂

Saunování

Chodíme s dětmi v rámci dopoledního programu do sauny – učíme se otužování, procesu saunování, správné péče o tělo. Baví nás to všechny 🙂

Angličtina

Výuka probíhá formou písniček, říkadel, zábavných her a výtvarné činnosti. Učíme se s Radkou Mlynárovou – neskutečnou ženou z Dolních Chaber, která si našla čas i na Jaatu. Tady učí díky svým léta prověřeným metodám z Edu Clubu. Délka jednotlivé lekce je 45 min, přičemž každá z nich je věnovaná jednomu tématu, např. čísla, barvy, hračky, atd. Důležité je, aby rodiče podporovaly své děti ve výuce a měly ochotu si s nimi i doma písničky přezpívat. Pomocí této hravé metody a osvojování si jazyka od útlého věku nemají děti potíže se učit cizí jazyk v pozdějších letech, jejich přístup k jiné řeči či kultuře je otevřenější a tolerantní.