Lidé u nás v Jaatě

Evička

jaata_foto_2018-11_lide_02

Eva Sionová, DiS.

Jsem máma jedné holčičky a děti v jurtě společně s ní mi ukazují, jak být a žít v přítomnosti. Mám ráda přírodu a pěstování čehokoli k jídlu nebo jen tak pro radost a to bych ráda předala i ostatním.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bára

jaata_foto_2018-11_lide_04

Bára „Drahaňská“ Szmeková

Po osmi letech práce v sociálních službách jsem potřebovala práci, ve které dosáhnu hmatatelných výsledků… v jurtě se každý den při odchodu můžu ohlédnout za uspořádaným a uklizeným prostorem, což mě velmi uspokojuje. 🙂 Jsem lesní duše neustále hledající pravdu, ale ve fyzickém světě ráda měním chaos v řád a neustále optimalizuji systém (úplně nejradši v domácnosti a kuchyni). 🙂

 

Dagi

dagi

Dagi Sturges Brumovská

Bez téhle dámy by jurty nikdy nestály. Ani zelené, které shořely. Ani světlé, které nám pomohla znovu postavit. Svou vizí, vůlí a nadšením dala možnost jednomu snu, aby se stal skutečností… a tím oživila sny mnoha rodin. Děkujeme za to!

Iwanka

jaata_foto_2018-11_lide_05

Bc. Ivana Petlachová

Učitelkou ve školce jsem už sedmým rokem. Toto povolání si mě našlo samo. Kdysi jsem chtěla být spisovatelkou nebo tanečnicí, ale učitelkou nikdy. Do neznámých vod učitelování jsem pronikla skrze Waldorfský seminář. K jeho studiu mě přiměla spousta otázek, která se vyrojila po narození mých dvou synů. Těší mě být s dětmi (i pokročilého věku), v blízkosti jejich otevřených srdcí, s hlavou v oblacích pohádkového světa a nohama (snad už čím dál víc) pevně na zemi. V krásném, zdravém a pravdivém prostředí. Ctím pevné hranice. Snažím se odolávat tlaku doby a nestat se bezduchým výkonným robotem. Významně mě ovlivnily čtyři roky praxe ve waldorfské školce, odtud stále čerpám. S vděkem také vzpomínám na mé první pedagogické krůčky v lesní školce v Řevnicích. V jurtě jsem moc ráda.

Adélka

jaata_foto_2018-11_lide_06

Mgr. Adéla Závorková

Být součástí koloběhu a mít prostor uvědomovat si to, nechat se provázet přírodou i tradicemi po celý rok, pečovat o sebe navzájem i o zvířata… je to, co mě v jurtě nesmírně těší. Společně s dětmi se radovat z toho, že můžeme skákat do kaluží anebo si zazpívat písničku, když je smutno. Takovouhle práci bych přála každému. 🙂

 

 

Terka

jaata_foto_2018-11_lide_01

  Mgr. Tereza Vavrečková

Pomáhám při udávání směru Jaaty, snažím se být oporou pro rodiče, děti i lektory. Spolu s dětmi poznávám principy fungování skupiny, přehodnocuji své hodnoty spolu s nastavením dětí. Baví mě být venku, hrát si, zpívat i tančit. To vše mi děti umožňují a já jsem jim vděčná…

Anastázie

jaata_foto_2018-11_lide_07

Anastázie Pešková

Láká mě vnímat svět optikou dětí, které dokáží ve své přirozenosti žít v právě probíhajícím nekonečném a jedinečném oka-mžiku. Neřeší čas, dokáží ještě dostatečně dlouho pozorovat a čerpat z bytí samého. Z činnosti, kterou právě vykonávají. Když potřebují plakat, smát se, ležet, běhat – dělají opravdově opravdové věci naplno a celou bytostí. Jsem pro ně ráda dospělou oporou, kterou ke svému vývoji potřebují.

 

 

 

 

 

 

Klárka

LS-169

Mgr. Klára Švagrová, Phd.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tury

3be4aaff-f562-4260-bad8-423016e56af3

Mgr. et Mgr. Iva Turská

Naše paní ředitelová. Nejchytřejší, nejlaskavější, nejchápavější 🙂 Jsme za ni moc rádi. Je stále s námi, i když tady není. Těšíme se, až bude víc naší součástí.