Shořely jurty

9. září 2017

Všechny zdravíme,

stala se nám nepříjemná věc a jsme nuceni se s ní poprat. Pokud Vás zajímá, jak vypadá celý příběh, tak můžete číst dál.

Začalo to ze středy na čtvrtek, kdy nám jurtu vykradli. Vzhledem k našemu čtvrtečnímu programu mimo jurtu jsme se do školky dostali až v pátek. Přesto, že nám během dopoledne chyběly nějaké věci, jsme si ale nebyly jisté jisté jejich uložením, protože je nás tam více… K závěru, že byla jurta vykradena, jsme tedy došly až po poledni.

Z neděle na pondělí nám jurty shořely. Je jedno čím – špatná elektroinstalace nebo cizí zavinění… Závěr je stejný. Je tam hromádka popela. Velká ztráta – srdcová i hmotná.

Hasiči dodnes na nic nového nepřišli. Žhářství v podobě podpálení pomocí chemikálie vyloučili. Zapálení z cigarety či čehokoli jiného „normálního“ nelze vyloučit. Stejně jako nějakou závadu na elektroinstalaci.

Nevíme, jestli je tam nějaká spojitost. Nechceme být strůjci nějakých konspiračních teorií. Rozhodnutí je až na policii, která to vyšetřuje.

Chceme vybudovat nové jurty. Založili jsme transparentní účet na možnou pomoc (2801307490/2010). Firma, která staví jurty nám také pomůže. Dále jsme nově založily Hithit. Navíc máme seznam potřebných věcí, kde je možné si v případě zájmu „zarezervovat“ dárek, na stránce Tomikup.cz, odkaz je zde. Pokud by Vás napadlo nějaké řešení, budeme rády za návrhy.

Jestli Vás zajímají informace, komunikačním uzlem pro tuto tragédii je Mgr. Tereza Vavrečková, lms.jaata@gmail.com, tel. 603 200 512.